astrik73

Якось на одному перехресті.


У Нью Йорку, а саме в Манхетені,  прямо на проїжджій частині вулиці, часто можна побачити таку річ як інтесивно димлячі димарі.
Насправді ж це не дим, а пара.
У 1882р, в Манхетені, запрацювала централізоввана система опалення, така собі варіація тепло-мереж, як в Україні. З тих пір і до сьогодні багато будинків ще використовує цю систему  - коли пара від генераторної станції подається у будиники.
Головна ж причина для чого ставлять ті труби, це випадки якоїсь аварії на теплотрасі - коли є потреба відвести гарячу пару з технічного колодязя на безпечну для пішоходів чи авто віддаль.
Димарі встановлюються не стаціонарно, а лише до момента усунення проблеми.


Collapse )
astrik73

Українська олія в Америці. Sunflower Seed Oil impoerted from Ukraine.

Якось дружина приходить додому з крамниці Trader Joe's, де купувала продукти, і каже:
- Дивись - і простягує мені щось в руках.
Беру. Пляшка  олї.
- І що? Олія як олія. - Кажу я.
- Ти придивись. - Відказує вона.
Придивляюсь.
Був дуже здивований, коли побачив на пляшці "Gold Pressed Sunflower Seed Oil. Imported from Ukraine".
Можливо мені раніше просто не попадались, але вперше побачив  український продукт в американській продуктовій крамниці.
Дрібниця, а приємно. :)
Не зміг не зфотографувати це.

Collapse )
astrik73

Позачергові вибори народних депутатів України 26 жовтня 2014 року у Нью Йорку

26 жовтня 2014 року, у Нью Йорку, в консульстві України у Сполучених Штатах Америки, відбулись позачергові вибори народних депутатів України.
DSC_3026

Декілька миттєвостей того як то відбувалось - у любительському фоторепортажі.
Collapse )
astrik73

Markt SKALAT in Galizien Tarnopoler Kreis

UKR Після відвідин Скалату у серпні 2011 р. стало цікаво як містечко і замок виглядали у більш ранній період. Числені фотографії зроблені у Скалаті дають уявлення про вигляд замку і центральної частини міста починаючи лише з початку 20 ст. Нажаль, до того часу візуальної інформації по Скалату не так вже й багато. Щось, що могло б дати уявлення про стан місцевості і про вигляєд містечка є мапи. Звичайно в залежності від типу і призначення мапи, її  масштабу залежить і те, як достовірно зображено обєкти. До найбільшх точних мап мажна віднести війскові і спеацілізовані мапи з малим масштабом, плани міст а також кадастрові мапи - мапи котрі були фактично створені для регулювання питаннь землеустрою і  землеволодіння.
У цьому пості хотілось би поділитись однією з таких мап -  а саме кадастровою мапою Скалату і його околиць.
Група мап з 13 аркушів обєднана однією назвою "Markt SKALAT in Galizien Tarnopoler Kreis".

1829_1862 Markt Skalat in Galizien Tarnopoler Kreis LowRes
(фрагмент листа мапи номер 15)

Collapse )
astrik73

Вечірній Гудзон

UKR Якось перед заходом сонця проїжджав по дорозі Palisades Interstate Parkway, котра тягнеться з півдня на північ, від моста Джоржа Вашінгтона що у штаті Нью Джерсі, до мосту Bear Mountain Bridge ( міст ведмежої гори) у штаті Нью Йорк. Дорога проходить у дуже мальовничій місцевості і в багатьох місцях пролягає досить близько до обривистих скель річки Гудзон. Вздовж дороги розкидані декілька з'їздів до Lookouts ( площадок огляду), звідки можна оглядати річку і усе що знаходиться по обидва її берега приблизно з 100 метрової висоти.  От на одному з таких місць огляду я зупинився аби зробити декілька кадрів річки, так би мовити, з висоти пташиного польоту.

1)


Collapse )
astrik73

Гутин Томнатек / Gutin Tomnatek

(UKR) Фото гори Гутин Томнатек (2016.4м), знятого в одному з походів по Чорногорі.
 
(АНГЛ) Picture of  Gutin Tomnatek moutain, the fifth tallest mountain in Ukraine (2016.4m / 6615Ft). Picture was taken during one of the hiking trip along Chornohora ridge in the Carpathian Mountains.
astrik73

Read the WATCHTOWER and AWAKE !

(АНГЛ) It is not advertising of world publisher leader  "WATCHTOWER and AWAKE". To me it's just like geometrical abstraction.  
In one day when I have sat in class room my eyes where suddenly catched by this view, the view  where I found some geometrical abstraction:  location of geometrical forms and intersection of lines.

(UKR) Якось в око мені впав ось такий сюжет - така собі геометрична абстракція: перетин ліній і розміщення геометричних форм.