astrik73 (astrik73) wrote,
astrik73
astrik73

У Тернополі чергове знесення довоєнного будинку.

Як повідомляється на сайті Тернопільської міської ради, через аварійність будинку 53 по вулиці Крушельницької, планується його знесення. 
Прямий лінк на новину http://www.rada.te.ua/novyny/11600.html
І на всяк випадок продублюю повідомлення:
"
Пошук інвесторів щодо реконструкції території
14 березня 2012;  автор: admin

Виконавчий комітет тернопільської міської ради повідомляє про пошук інвесторів щодо реконструкції території по вул. С. Крушельницької із знесенням аварійного 6-квартирного житлового будинку за адресою вул. С. Крушельницької, 53. Орієнтовна площа земельної ділянки 0,12га.

Детальну інформацію можна отримати в управлінні містобудування, архітектури та кадастру за телефонами 52-54-46, 25-29-25."

Так що,  нищення архітектури, пробачте -"реконструкції території", Тернополя початку 20ст продовжується. 

На власну думку, будинок не виділятьється якимись надто привабливими формами. Але він був, вірніше ще поки що є, чи не єдиним своєрідним, не таким які інші "хати", котрі стояли по всій довжині вул. Крушельницької. І при нормальній реставрації і відновленні будинок мав би лице. Нажаль на цьому грошей не заробиш, тут одні витрати.
  Зрозуміло знайдуться аргументи, що в аварійному будинку  не можна проживати. Що станеться, якщо щось завалиться, хто відповідатиме і т. ін. Тому, звісно, краще то все завалити і побудувати щось сучасне, чергову багатоповерхівку.

 В той же час трохи помандрувавши світом, дивуєшся і по доброму заздриш, чому багато де за кордоном, стараються зберегти щонайменшу частинку історії власних міст. Тоді як у нас, зрозуміло, не до реставрвцій, та ще й якоїсь "хати на переферії". У нас постійний, чи то як зараз модно казати, перманентний брак каштів.
В мене складається враження, що наше суспільство в якийсь історичний момент, десь після 1945, втратило  і тепер ще не доросло до усвідломення цінності історичної спадшини.
 
Тому, тим хто хоче зберегти у пам'яті цей будинок котрий пережив Другу Світову війну - не баріться з фотографуванням.


Нижче, тицьнувши  на (Читати, Дивитись далі) можна проглянути фрагменти мап а також декілька історичних світлин де зафіксовано цей будинок.      


 

Світлина oріентовно 1911 року. (Будинок ще відсутній)Світлина десь перед початком або в період І світової війни. Третій будинок зправого нижнього кута фотографії, по тогочасній вулиці Сінкевича Sienkiewicza - теперішня С.Крушельницької)Зліва від будинку що по центру фотографії, зараз стоїть двоповерховий будинок під номером 53. 

Коли цей пост вже був опублікований, на сйті www.tarnopol.te.ua виставили сучасну фотографію цього будинку, ось так він виглядає зараз:


Типовий будинок 30х років 20ст. Такі-ж ще стоять у центрі міста. Але цьому вже напевно залишилось недовго. Разом з ним, як я написав в одному з коментарів, знесуть напевно одноповерховий, котрий стоїть поряд, (на чоронобілих фотографіях вище у цьому пості).
 Отак зникнуть останні "живі свідки" старої забудови по вул. С.Крушельницької. 
 


Фрагмент космознімку, стрілкою показано розташування будинку.
Фрагмент плану м. Тернополя від 1938р. Кольором виділено будинок котрий підлягає знесенню.
Tags: tarnopol, tarnopolie, tarnopolis, ternopil, ternopol, Тернополь, Тернопіль
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 16 comments