astrik73 (astrik73) wrote,
astrik73
astrik73

Gemeinde Tarnopol in Galizien Tarnopoler Kreis. Bezirk Tarnopol 1829.

Раніше на свому блозі я виставив мапу під назвою "Stadt Tarnopol 1859". Вивчаючи цю мапу, дійшов до висновку, що титул мапи не відповідає власне тій мапі. Як виявилось, відсканований титульний лист мапи  "Stadt Tarnopol 1859" я прив'язав зовсім до іншої мапи, а саме "Gemeinde Tarnopol in Galizien Tarnopoler Kreis. Bezirk Tarnopol 1829". Тому аби відкинути можливі неточності довелось знову брати оригінал мапи і більш детально вивчати. Але не все так просто склалось. На зворотній стороні мапи "Gemeinde Tarnopol in Galizien Tarnopoler Kreis. Bezirk Tarnopol 1829" не виявилось зовсім ніяких записів. Мапа була на реставрації, і її титульною стороною наклеїли на паперовий ватман. Відповідно всі дані про лист, подумав, є втраченими. Благо вдалось відсканувати деякі інші листи, що покривають околиці Тернополя. Почавши досліджувати цей інші листи мап на предмет авторства, таки вдалось утотожнити реставрований лист мапи, і те що мапа відноситься до 1829р.

З цих міркувань вирішив видалити повністю пост Stadt Tarnopol 1859 так як у ньому відображається дещо хибна інформація. З часом мапа "Stadt Tarnopol 1859" таки буде виставлена, але вже та  мапа, котра відповідає цій назві.

Питання котрі стосувались попередньої мапи я спробую відповісти тут.

Отже, мапа Gemeinde Tarnopol in Galizien Tarnopoler Kreis. Bezirk Tarnopol 1829:
Титул взято з двох листів сусідньої мапи, що відображають Тернопіль і околиці, мапи, котра була виконана тим же авторм і в той же період часу. Іншими словами титул не відповідає власне виставленій мапі, але з високою імовірністю, я б сказав, що цей титул має відношення і до неї.
Загальний вигляд мапи:

Фрагмент центральної частини міста у вищій резолюції.


Одне з головних питань до цієї мапи було, що означають кольори будівель? Найкрщою відповіддю на це питання, буде фрагмент легенди до кадастрових мап, котрий також вдалось знайти.

де:
Kirchen - Церкви;
Oeffentliche Gebaude - Громадскі Будівлі (темно рожеві позначення);
Steinerne Gebaude - Камяні Будівлі (рожеві);
Wirthschafts Gebaude - Деревяні Будівлі (жовті);
Ruine - Руїни.
Tags: tarnopol, tarnopolia, Тарнополь, Тернополь, Тернопіль
Subscribe

 • У Тернополі чергове знесення довоєнного будинку.

  Як повідомляється на сайті Тернопільської міської ради, через аварійність будинку 53 по вулиці Крушельницької, планується його знесення. Прямий лінк…

 • The Fall of Tarnopol

  Знайшов на сайті British Pathé дещо по іншому змонтований фільм "Сражение за Тарнополь" 1944р випуску. ФІльм озвучений…

 • Тернопіль на мапі Занноні, 1772р

  Атлас Занноні 1772р видання, на момент публікавання, напевно був одним з найкращих по деталізації і точності мап котрі представляли сучасну територію…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 8 comments